• Cynel Header Produkty
 • Start
 • Firma
 • Strategia jakości

Strategia Jakości

Jakość jest najważniejszym elementem naszej strategii

Firma „CYNEL UNIPRESS” Sp. z o. o. jest na polskim rynku wiodącym producentem spoiw lutowniczych.

Posiadamy wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem zgodny z normami PN-EN ISO 9001:2015 oraz PN-EN ISO 14001:2015.

Wiemy, że drogą do zadowolenia naszego Klienta jest stała dbałość o wysokie kwalifikacje personelu oraz rozwój bazy technicznej.

Jesteśmy także świadomi wpływu działalności naszej firmy na środowisko i uznajemy, że jej rozwój i ochrona środowiska są nierozerwalnie związane i zależne od siebie.

 • Doświadczenie
 • Ekologia
 • Technologia
 • Jakość
 • Doświadczenie

  W 1984 roku Cynel Unipress uruchomił produkcję wielordzeniowych lutów cynowo-ołowiowych do lutowania miękkiego, oferując szeroki zakres gatunków stopów i średnic drutów.

  Opracowanie technologii wytwarzania tego typu spoiw było efektem długoletnich prac badawczych specjalistów Zakładu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk w dziedzinie plastyczności materiałów oraz ich formowania pod wysokim ciśnieniem.

  W oparciu o najnowsze własne badania Cynel Unipress jako pierwszy w świecie zastosował tę technologię do produkcji spoiw lutowniczych.

  Od wielu lat wyroby Cynel Unipress zdobywają uznanie i stosowane są przez wielu producentów elektronicznego sprzętu telewizyjnego, telekomunikacyjnego, elektrotechnicznego, oświetleniowego oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu.

  Doświadczenie i wieloletnia tradycja Cynel Unipress pozwala zaoferować nasze wyroby wszystkim tym, dla których szybkie, niezawodne i precyzyjne lutowanie w środowisku niekorozyjnego topnika stanowi część ich procesu technologicznego.

 • Ekologia

  Zgodnie z założeniami strategii i polityki jakości firma Cynel Unipress przykłada szczególną wagę do problematyki troski o czystość środowiska naturalnego.

  Procesy technologiczne wykorzystywane przy produkcji naszych wyrobów nie zanieczyszczają środowiska naturalnego, a emitowane z naszych systemów produkcyjnych do atmosfery powietrze zawiera mniej zanieczyszczeń niż powietrze pobierane z otoczenia.

  W oparciu o własne badania i doświadczenia Cynel Unipress opracował technologię produkcji ekologicznych - bezołowiowych spoiw lutowniczych.

  W naszej ofercie znajdują się spoiwa ekologiczne pokrywające cały dotychczasowy zakres zastosowań tradycyjnych spoiw lutowniczych.

 • Technologia

  Od momentu uruchomienia w 1984 roku produkcji spoiw lutowaniczych, Cynel Unipress stale rozwija technologię pozwalającą produkować spoiwa lutownicze unikalnej jakości, dzięki której nasze wyroby zdobywają uznanie wielu wymagających klientów.

  Proces wytopu metali następuje w ciągłym procesie odlewania bez dostępu powietrza, dzięki czemu oferowane Państwu spoiwa lutownicze są idealnie czyste i nie zawierają tlenków metali, mogących w znacznym stopniu negatywnie wpłynąć na jakość wykonywanych połączeń lutownicznych.

  Następnie stop lutowniczy poddawany jest unikalnemu pod względem technologicznym procesowi formowania pod wysokim ciśnieniem i dalszej obróbce odpowiedniej dla danego rodzaju spoiwa. Proces produkcyjny jest zautomatyzowany i kontrolowany przez nowoczesne systemy sterowania.

  W trakcie procesu produkcyjnego jakość i skład stopu lutowniczego są na bieżąco monitorowane. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej aparatury do spektralnej analizy składu stopów metali. Uzyskane w ten sposób informacje decydują o dopuszczeniu partii surowca do dalszej obróbki w procesie technologicznym

 • Jakość

  W dniu 30 marca 2000 r. nasza firma otrzymała Certyfikat Systemu Jakości ISO 9002.

  Organizacja nasza do kilku lat była zainteresowana podejmowaniem zdecydowanych działań przyjaznych środowisku.

  W roku 2001 rozpoczęliśmy nadzór nad wpływem naszych działań oraz wyrobów na środowisko przy uwzględnieniu naszej polityki i celów środowiskowych.

  Działania te podjęliśmy na skutek coraz bardziej zaostrzających się przepisów prawnych dotyczących ochrony środowiska, kształtowanej przez Państwo polityki ekonomicznej, a także ze względu na ogólny wzrost troski zainteresowanych stron zarówno o sprawy środowiska, jak i zrównoważony rozwój organizacji.

  Od 2000 roku działał w naszej firmie system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9002:1994, której przepisy straciły ważność z końcem 2003 roku.

  Tym niemniej wprowadzenie systemu jakości zgodnego z w/w normą przyniosło bardzo wymierne korzyści dla rozwoju firmy i podwyższenia jakości jej wyrobów.

  W związku z tym kierownictwo organizacji zdecydowało kontynuowanie działania systemu jakości oraz rozszerzenie systemu zarządzania o system zarządzania środowiskowego.

  Zgodnie z tą decyzją w firmie Cynel Unipress wprowadzono Zintegrowany System Zarządzania zgodny z normami PN-EN ISO 9001:2000 i PN-EN ISO 14001:1996, który certyfikowano w firmie BUREAU VERITAS POLSKA w połowie 2004 roku.